Nazywam się Magdalena Therkildsen. Ukończyłam Projektowanie Komunikacji Wizualnej na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Projektowanie Książki na Wydziale Grafiki i Reklamy Uniwersytetu Sztuki w Wiedniu, Szkołę Coachów i Trenerów Biznesu oraz UX Design na SWPS w Warszawie. Od kilkunastu lat pasjonuje mnie rozwój osobisty i psychologia, które mocno wspierają estetykę doświadczeń i inne projekty.

Projektowanie komunikacji wizualnej jest niezwykłe z uwagi na komunikację formą i obrazem. To, co widzimy w pierwszych 5 sekundach daje nam najwięcej informacji o produkcie, informacji, o ludziach; bo dotyka zmysłów, intuicji i emocji. Dlatego w projektowaniu chodzi mi przede wszystkim o upraszczanie, detale, spójność, sens i o emocje właśnie. Namawiam do estetycznej i uproszczonej formy przekazu, bo jest skuteczna i ponadczasowa. Nasze postrzeganie obrazu i budowa oka ma swoje ograniczenia i każdy niepotrzebny element wpływa na obniżenie skuteczności przekazu.

W wolnych chwilach piszę o zasadach w projektowaniu graficznym, estetyce doświadczeń, infografice produktowej oraz o swoim 25 letnim doświadczeniu projektowania form i obrazu.

Magda

 

Doświadczenie samo w sobie jest już produktem

Share This